Sales Funnel

Sales funnel” je v preklade niečo ako “predajný lievik”. Často sa o ňom hovorí najmä v oblasti internetového marketingu. Je to vlastne systém pozostávajúci z niekoľkých úrovní na ktorých sa snažíme návštevníka priviesť k zakúpeniu nášho produktu či služby.

Predstavte si lievik, hore je veľmi široký a naopak dole veľmi úzky. Ako marketér sa budete snažiť dostať do lievika čo najviac ľudí pretože je oveľa ľahšie zákazníka získať ako si ho udržať!

Príkladom takého jednoduchého “sales funelu” môže byť napríklad: napíšete e-knihu o chudnutí. Urobíte si “sales page” (predajnú stránku) na ktorej budete ponúkať e-knihu na predaj. Pritiahnete ľudí a niektorí si e-knihu kúpia.

Ale šikovný marketér urobí najprv “squeeze” stránku na ktorej niečo ponúkne zdarma – napríklad krátky emailový kurz s názvom “Schudnite 10 kíl za 2 týždne! Zdarma e-kurz” – poskytne ho “iba” za email návštevníka.

Teraz sa už potenciálny zákazník dostane na Váš list (zoznam), dostáva od Vás emailom kurz a prípadne ďalšie relevantné a užitočné informácie a týmto si vybudujete vzájomnú dôveru!

Na konci e-kurzu dostane od Vás ponuku na zakúpenie Vašej e-knihy o chudnutí – a podľa toho čo spraví sa dostane do ďalšej úrovne Vášho “sales funnel-u”!

Predpokladajme, že máte ďalší relevantný produkt, ale za vyššiu cenu – tento môžete ponúknuť už tomuto zákazníkovi (už si získal Vašu dôveru) a naopak neponúknete ho niekomu, ktorý sa ešte len prihlásil do Vášho e-kurzu. t.j. na začiatku “sales funnel-u”…pretože Vám ešte tak nedôveruje.

Jednoduchý systém, čo poviete? A je veľmi účinný!

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply:

Vitajte!
Chcete vedieť ako čo
najrýchlejšie zarobiť na internete?
Prihláste sa ZDARMA k odberu mojich NAJ tipov ako kde a čo robiť,
aby ste sa aj Vy mohli tešiť zo zarábania na internete!
Áno, chcem sa prihlásiť teraz!
Nie, ďakujem.