Web Hosting

Web hosting hrá veľmi dôležitú úlohu pri prevádzke web stránok či blogu. Bez neho stránka nemôže fungovať! Takže ak ste úplný nováčik v oblasti internet marketingu a neviete čo to vlastne web hosting je, vysvetlím nižšie.

Web hosting je miesto kde sú uložené všetky dáta o danej stránke. Napríklad obrázky, videá, texty, databázy… všetko je uchovávané na web host-e. Pretože je veľa poskytovateľov web hostingových služieb, niekedy je ťažké si vybrať toho správneho.

Väčšina služieb sa ponúka za relatívne nizke ceny, ale je treba si uvedomiť čo z ponúknutých služieb budeme skutočne využívať.

Ak začínate, stačí Vám základný balíček, hlavne ide o dostatočný webový priestor (kapacita dát), tzv. bandwidth (množstvo prenesených dát smerom na web server a z neho k nám) – tak aby ste v pohode dokázali nahrať všetky dáta a samozrejme aby boli aj k dispozícii návštevníkom Vaších stránok.

Akonáhle máte web hosting aktivovaný, môžte Vaše všetky dáta naň nahrať (upload), súbory typu html, php, obrázky (format jpg, gif, png).. atď.

Je dobré pravidelne kontrolovať svoje stránky či je všetko OK a ak nie, hneď kontaktovať podporu (customer support či helpdesk). Väčšina je online 24 hodín denne, vrátane víkendov.

Ja mám pomerne veľa stránok na jednom web hostingu, ktorý ma nijako neobmedzuje. Používam Hostgator, ktorý je spoľahlivý a má super podporu v prípade ak mám s niečim problém.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply:

Vitajte!
Chcete vedieť ako čo
najrýchlejšie zarobiť na internete?
Prihláste sa ZDARMA k odberu mojich NAJ tipov ako kde a čo robiť,
aby ste sa aj Vy mohli tešiť zo zarábania na internete!
Áno, chcem sa prihlásiť teraz!
Nie, ďakujem.